10 коктели кои треба да ги пробате ова лето

2082
Watermelon mojito – Лубеница Листови нане Свеж сок од лимета Шеќер Рум
STRAWBERRY MARGARITA – Мраз Свежи јагоди Текила Ликер – Triple Sec Сладок сок од лимон Шеќер
LEMON GINGER BEER SHANDY – Пиво Газиран сок од ѓумбир Лимонада

 

PINK LEMONADE MARTINI – Сок од брусница Лимонада Водка со вкус на лимон Сладок сок од лимон Мраз
CITRUS MINT SANGRIA – Шеќер Вода Листови нане Лимон Лимета Суво бело вино
JALAPENO MARGARITA – Коцки мраз Сок од лимон – Sweet and Sour Mix Текила Ликер – Triple Sec Свеж сок од лимета Свежа халапењо пиперка
SPIKED PEANUT BUTTER CUP MILKSHAKE – Путер од кикирики Сладолед од чоколадо Полномасно млеко Ликер од карамел

 

BLUEBERRY MOJITO – Свежи боровинки Листови нане Водка со вкус на боровинки Свеж сок од лимета Сируп Спрајт
SUNSET POMEGRANATE MARTINI – Сок од портокал Сок од калинка Водка Ликер – Peach Schnapps
BLACK DRAGON COCKTAIL – Свежи малини Листови нане Бакарди – Bacardi Dragon Berry Rum Ликер – Triple Sec Сируп Сок од лимета 7UP

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.