Филм на неделата- Vikram Vedha (2017)

361
Оваа недела, филм на неделата Vikram Vedha (2017), во траењеод 2 часа и 27 минути класичен акционен, криминален филм . Трајлер во Индиско производство.
Викрам е необичен полициски службеник, заедно со неговиот партнер Симон.

Неговиот партнер, е во потрага да го фати Vedha, шверцер и убиец. Vedha обидува да го промени  животот на Викрам, што доведува до конфликти.

Режисер Гајатри Пушкар

Сценарио _ Манигдан ,Гајатри

Играат : Вијав Сетхупати, Мадаван ,Шарада Сринат…………

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.