Модниот свет на жените во 50-тите-За ова лето изберете една од актуелните бои

1099

Жените во било која возраст и да се, сакаат да изгледаат привлечни, модерни и забележливи. Затоа е многу важно, што ќе одберете за ваш стил, доколку сте над 50-тите, а тоа никако не значи дека ви е потребна едноставна, здодевна и неинтересна облека. Токму во оваа возраст може да создадете такви слики за себе  и стил, кои ќе изгледаат импресивно и поелегантно од младите. Како да изберете правилна гардероба, и на што треба да обрнете најмногу внимание во следниов приказ.

Модата за дами во 50-тите години, го препорачува минимилизмот и краткотрајноста. Складни линии и скап квалитет на ткаенини, помагаат да се следат сите правила на изборот на облеката на една зрела жена.

Изберете парчиња облека строго според големината која ви одговара. Премногу мала визуелно би ви го уништила изгледот.

Вистинската боја ќе ви помогне да изгледате елегантно. Препорачуваме: лила, песок боја јарки бои кои во комбинација ќе ви дадат младешки изглед, ентузијазам и самодоверба.

Темни бои совршено прикриваат недостатокот на фигура, давајќи поголема хармонија на нејзината силуета. Убава геометриски принтови и ненаметливи модели на облеката ќе изгледате помалку стилски и свежо.
 

Но, сепак, тивки пастелни нијанси, треба да надвладеат во основната палета во вашата „гардероба на 50-тите“. Најрелевантни бои за сезоната 2019 се праска, песок, чоколадо и боја бисер карамела.

 

Мода за жени за 50 години укажува на минималниот износ на декор. Не се занимаваат со различни камења, ќебиња, штитови. Ако сакате да додадете нешто нека биде некој софистициран детал, користејќи деликатни ѓердани од бисери. Идеален додаток би бил некој познат традиционален накит и додатоци – чанти, часовници, бисери, обетки и шалови, капи и слично.

По правило, возрасните дами веќе подолго време го бараат својот совршен стил. Но, современата мода има правила за тоа. Без разлика на нашиот стил кој сте го одбрале, креирањето на беспрекорниот имиџ подразбира истовремено и придржување на мода и хармонична комбинација , избор на облека според возраста. Само на тој начин ќе се чувствувате пријатно и атрактивно. Облеката за секој ден (кежуал), подразбира слободен стил, но секогаш елегантен со некој неизбежно впечатлив детал. Зрелата жена на овие години треба во својата гардероба да има концизни фустани, сукња и неколку сетови за комбинирање.

Богатите госпоѓи подобро изгледаат и се чувствуваат во брендирани производи. Оваа гардероба со самото тоа што не е ефтина го ограничува можностите на сите да им бидат достапни. Исто е важен квалитетот на матерјалот, цврстината, варијаните што ги нуди еден модел а со тоа се поразлични и поединствени. Освен тоа, покрај непопустливоста на модата, ваквата облека секогаш изгледа луксузно, елегантно и атрактивно.

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.