Вимблдон- До титула со меч каков што само единствениот Новак Ѓоковиќ може да одигра

    648

    Попладнево на Вимблдон, во меч кој траеше 5 часа и две минути, единствениот  Новак Ѓоковиќ го победи големиот Роџер Федерер со 3:2 во сетови и ја освои титулата. Ова е петти пат да го освојува Вимблдон а денеска направи неможното и го доби исторското финале.

    куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.