Хит на неделата – ALEKSANDAR & DAC – СЛИКА

824
Благодарност во реализацијата на видео спотот до: Градски Трговски Центар А.Д. Скопје КАТ-ИНГ Градба
Свират и пејат со нас : Илија Филиповски – виолина Војче Петрушев – хармоника Ташко Грујовски – гитара и тамбури Борислав Јоргушевски – пијано Ивана Серафимовска – придружен вокал Аудио и видео дел: Pikado Creative Collective Mузички продуцент: Александар Митевски
Пост-продукција: XL STUDIO Momiroski Pikado Creative Collective 🎯
Алексанрад и Дац
Лек за душа во лето 2020-то
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.