Хит на неделата- НАЛЕЈ , НАЛЕЈ – МАКЕДОНИЈА Е ЉУБОВНА ПРИКАЗНА!

738

Љубов моја, целиот живот мислам само на тебе…. Те сакав жив …. А те мразам мртов. Зар таа те сакаше повеќе од мене?

Зар нејзината прегратка е потопла од мојата? А ти..ти истрча да те прегрне толку страсно, толку силно и …..засекогаш. Те мразам како што ги сакав твоите бакнежи,твоите допири и шепот….

Зошто ме остави за неа,засекогаш ? Зошто? Која е Македонија? Што е Македонија?

Автор и режисер на музичкиот спот: Винко Грубишиќ Авторски права : ТВ серија МАКЕДОНИЈА ,ЈАДРАН ФИЛМ

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.