недела 25 јули, 2021

„Естер Ихаз“ од Оливера Доцевска, со промоција во Салон 19,19

Утревечер во Салон 19,19 на Културно-Информативен Центар – Скопје, ќе биде промовирана книгата "Естер Ихаз“ од Оливера Доцевска. "Естер Ихаз“ е најновото дело од перото...

Српско издание на „Заедно да растеме“ од Филип Димкоски

  Банатскиот културен центар од Ново Милошево, Република Србија, на почетокот на месецов  на српски јазик ја објави поетската книга за деца „Заедно да растеме“...
literatura

Фолклорната детската игра „Ане кога беше малечка „ во Македонија

Повод за разговор со проф.др Драгица Божинова Литературата за деца  е основата за создавање на детската имагинација, за нивно збогатување во говорниот збор а ја...

Следете не

1,638FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести

.td-container, .tdc-row { width: 1095px }