четврток 22 август, 2019

Куларт филм на неделата-„ Си било еднаш во Холивуд“

"Си било еднаш во Холивуд"(Once upon time in Hollywood) е приказна за еден глумец и неговиот двојник, кои тргаат на пат како би го...
video

Куларт филм на неделата – АЛАДИН

Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот...

Куларт филм на неделата -Човек Пајак, далеку од дома

Најновата премиера на филмот во режија на Jon Watts,Човек Пајак, далеку од дома (Spider man, far from home ) во улоги на Tom Holland,...
video

Куларт филм на неделата- Кралот лав (The Lion King)

Најновата продукција на Дизни и режисерот Џон Фавро - "Кралот Лав", ќе не однесе на едно патување во Африканската савана каде се раѓа идниот...

Куларт филм на неделата- La vita è bella/ Life Is Beautiful (1997)

https://youtu.be/pAYEQP8gx3w "La vita è bella" е безвременскиот филм на Роберто Бенини кој е ставен и во Италијанското национално богатство. Филмот произведен пред точно 31 година ...

Куларт филм на неделата – The Thing (1982)

https://www.youtube.com/watch?v=Txjm94GnrPA Возбудата, разните емоции меѓу кои најприсутен стравот, не стивнуваат и после скоро три децении откако е снимен филмот за Истражувачкиот тим на Антарктикот, кој...
video

Филм на неделата – Култниот „Gladiator“ (2000)

Култнот филм „Гладијатор“ (2000)  е во врвот на најдобрите улоги на Расел Кроу но и еден од најдобрите снимени филмови воопшто. Приказната за поранешнио Римски...

Филм на неделата – Шиндлеровата листа (Schindler’s List -1993)

https://www.youtube.com/watch?v=gG22XNhtnoY Од филмовите во светската филмска продукција, кои, и еднаш да ги гледате Vи остануваат во меморијата цел живот, не само по содржината туку и...
video

„Езеро од јаболка“- Филм кој треба да се гледа

Интересен наслов, „Езеро од јаболка“ , снимен на прекрасното Преспанско езеро. Насетувате дека е спој од двете убавини на Преспанскиот крај, Езерото кое се протега...

Следете не

1,297FansLike
115FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести