четврток 5 декември, 2019
video

Ретро филмска уметност- “Олио и Сталио“ во ново филмско издание

„Сталио и Олио „ или познати и како  „Дебелиот и слабиот“, со филмови од сферата на комедијата. Во ова време подзаборавени, но еве продуценти...

Во Кинотека на Македонија ретроспектива на филмови од Рајко Грлиќ

Со проекција на „Само еднаш се љуби“, вечер од 20 часот во Кинотеката ќе почне ретроспектива на филмови од Рајко Грлиќ. До вторник публиката...

Следете не

1,368FansLike
127FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести