сабота 20 јули, 2024

Агнета од АББА наполни 74 години

Агнета Фелтског наполни 74 години, на петти април, но фановите дури деновиве масовно ѝ го честитаа роденденот во рамките на годинешната евровизиска еуфорија која...

“Радикално Навивање“-на 21 мај во МКЦ

ЛOKOMOTИВА кани да ја проследите „РАДИКАЛНО НАВИВАЊЕ“, втората претстава во рамки на ПЕРФОРМАНС ПЛАТФОРМА ФЕСТИВАЛ во режија на Зуфит Сајмон, на 21. мај со...

3 Мај- светски ден на слободата на медиумите

Светскиот ден на слободата на медиумите, 3 Мај, оваа година е посветен на важноста на новинарството и слободата на говор, во контекст на глобалната...

У.Ф.О.- Омаж за Каталин Ладик

Локомотива програмата на МОТ оваа година ќе го претстави перформансот „У.Ф.О. – Омаж за Каталин Ладик“ на 10 ноември во 20 часот во Денсинг...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }