среда 29 јуни, 2022

Стоечки овации на отворањето на Скопско лето 2022

43-то издание на Скопско лето, почна синоќа  21 јуни, со концерт на Европскиот креативен оркестар при Институтот ФАМЕ'С составен од музичари од неколку европски...

Марио Бионди доаѓа во Скопје

За прв пат во Македонија, Марио Бионди ќе го претстави својот нов албум „Романтик“ на концерт на 12 јуни пред Винарија Камник со почеток...

На 8 Мај концерт на Дуке Бојаџиев во Скопје

Специјална вечер по повод Денот на Европа, со македонскиот меѓународно признат филмски композитор, музички продуцент и пијанист Дуке Бојаџиев. Концертот, отворен за широка јавност,...

Едно од најголемите имиња на електронската „dark wave” сцена, култните „BOY HARSHER”, доаѓаат во...

На 14 мај во Младинскиот културен центар од 22 часот, ќе бидеме сведоци на концерт кој ќе донесе сурова енергија, моќни индустриски призвуци и интимни лирики....

Koнцерт во Филхармонија на 11 февруари- „Француски бакнеж“

"Француски бакнеж"  е насловен концертот кој ќе се одржи в петок, на 11 февруари, 20 часот. Диригент е Џијан Емин, а како солисти ќе...

Среќен 50. роденден МКЦ!

Денес МКЦ слави 50-ти роденден! Славиме уметност! Како најава за бурната програма за цела 2022 и квалитетно прославување на јубилејот, тимот на МКЦ подготвиеден...

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ: Вечерва концерт на Рамбо Амадеус онлајн од 20 часот

Вечерва, 26.12.2021 од 20 часот Рамбо Амадеус, заедно со Фајв Винетус, прави концерт во Комбанк салата во Белград. Вистински четиричасовен спектакл за оние фанови...

Рамбо Амадеус: “Зрел за пензија”!

Оние рамбовисти кои ќе бидат дел од концертот на 26 декември 2021 во Дом на Синдикати во Белград, или ќе следат онлајн, имаат задача...

Сашо Поповски Трио предизвика одушевеност на Сацз Џез Фестивал- Полска 2021

Кога во средината на Август 2021 го потврдив мојот концерт со промотерот од Сацз Џез Фестивал остана да лебди едно прашање, како при толку...

“Распеани Валандовчани” со голем концерт ќе го чествуваат маестро Јанко Узунов

Со голем концерт на "Распеани Валандовчани",  кој својот годишен концерт му го посветуваат на Јанко Узунов, со настап на Жаклина Узунова и  Александра Станкоска...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }