петок 3 февруари, 2023

“Шлиц” во Гевгелија

Во организација на ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, на 19 декември, 2022 година, во Народниот театар- Гевгелија, ќе биде одржан Арт рок концерт...

Светската музичка сензација “Perpetuum Jazzile” во Скопје!

Еден од најголемите и најспектакуларни вокални состави во светот “Perpetuum Jazzile” ќе има свој настап во Македонска Филхармонија во Скопје на 10.02.2023г. со проектот...

Новогодишен концерт на ЗЏМ биг бенд и Луис Бонила

На 28 декември (среда) во 20:00 часот во Македонска филхармонија ќе се одржи новогодишен концерт на ЗЏМ биг бенд и Луис Бонила. Вистинско празнично уживање...

Концерт насловен “Сафи” овој четврток во Филхармонија

Скопје, 13.12.2022 Овој четврток, со почеток во 20 часот, оркестарот на Филхармонија ќе се одржи концертот насловен „Сафи" на кој како солисти ќе настапат...

Празнична Рапсодија и оваа зима повторно со Ќека и Трајчева

Новогодишните концерти на пијанистките Мимоза Ќека и Јована Трајчева продолжуваат и оваа година со целовечерен пијано-дуо рецитал насловен Празнична Рапсодија. Со огромно задоволство...

Рамбо Амадеус е во Скопје за својот концерт во Филхармонија, можно е да сними...

Скопје, 6 декември 2022 Непосредно пред својот прв концерт во Филхармонија, во четврток на 8 декември 2022 година, црногорскиот артист Рамбо Амадеус и претставници од...

Програмска агенда на КИЦ Битола за следната недела

05.12.2022 Офицерски дом 12.00 ч. „Обои ме", настан по повод Меѓународниот ден на лица со попреченост. Општина Битола и ЈОУ Културен и информативен центар - Битола...

“Гортинија” со рок-концертот им приреди несекојдневно уживање на гевгеличани

Гевгелија, 30.11.2022 Деновиве се одржа концерт на Градскиот мешан хор „Гортинија“. Присутните во Народниот театар- Гевгелија, на Rock ‘n’ choir концертот на „Гортинија“ и солистите,...

Уникатниот проект “КОРЕНИ” на Нико Ѓоргиевски, во Битола!

На 10.12.2022 во Офицерскиот Дом во Битола, ќе биде концертно претставен уникатниот проект на Нико Ѓоргиевски, насловен “КОРЕНИ”. Нико Ѓоргиевски – “Корени е проект што...

НЕ СЕ ПРОПУШТА: Чудо на Балканот- ЗЏМ биг бенд и Рамбо Амадеус, во Филхармонија!

На 8 декември (четврток) во 20.30 часот во Македонска филхармонија ќе се одржи концерт на Рамбо Амадеус во придружба на биг бендот на Здружението на...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }