петок 24 јуни, 2022

На 8 Мај концерт на Дуке Бојаџиев во Скопје

Специјална вечер по повод Денот на Европа, со македонскиот меѓународно признат филмски композитор, музички продуцент и пијанист Дуке Бојаџиев. Концертот, отворен за широка јавност,...

На 30 април, концерт по повод Денот на џезот!

Здружението на џез музичари и слободно уметници ја поканува својата публика, годинава по шести пат заедно да го одбележат Меѓународниот ден на џезот, 30...

Едно од најголемите имиња на електронската „dark wave” сцена, култните „BOY HARSHER”, доаѓаат во...

На 14 мај во Младинскиот културен центар од 22 часот, ќе бидеме сведоци на концерт кој ќе донесе сурова енергија, моќни индустриски призвуци и интимни лирики....

“Сетстат” ќе настапи на Џез фестивалот Аларма Панк во Софија

Сетстат, препознатливата македонска група која свири современ џез, ќе одржи свој концерт на сцената на „Софија лајв клуб“ на 20 април 2022, по отворањето...

ВРАЌАЊЕ НА ВЕЛИЧЕСТВЕНИОТ: Влатко Стефановски го одврза македонскиот бит во себе, го тресеше Универзумот!

Неправда е во случајов, но дистанцата што од една до друга временска точка ќе се создаде сама, кај легендите никако не е случајна и...

По 40 години Влатко во МКЦ со два концерти, на 8 и 9 април

По точно 40 години, Влатко Стефановски се враќа во МКЦ со концерт, во рамки на одбележувањето на јубилејот 50 години Младински културен центар, во...

Масимо Савиќ на 29 мај на стадионот на АРМ во Скопје

Поп ѕвездата Масимо Савиќ, кој настапуваше во Универзална сала, МОБ, Македонска филхармонија пролетва ќе пее на голем концерт на отворено во Скопје,...

Розе Кадилак: 1000 возења!

Сабота, 2 април, МКЦ. Почеток: 17 часот 17 часот, плато МКЦ Дружба со основачите, водителите, соработниците и пријателите на „Розе Кадилак“ + преслушување на...

Зарина Првасевда со концертна промоција на својот прв албум “ЕХО”

На 15ти Април со почеток во 20 часот, во Македонската Филхармонија, ќе се случи долго очекуваниот и најавуван настан на Зарина Првасевда каде таа...

„Амадеус бенд“ доаѓа во Скопје да ја промовира песната “Београд”

Популарниот српски музички состав „Амадеус бенд“ кој повеќе од 20 години ниже хитови и прави спектукаларни концерти и настапи во целиот регион, на 17...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }