сабота 20 јули, 2024

Интернационалниот музички проект RIS FLOWER со нов сингл “Hearts So Cold”.

Интернационалниот музички проект RIS FLOWER, од денес во светскиот етер е присутен со нов сингл: "Hearts So Cold". По неговото последно издание "Live Power Session"...

На денешен ден е објавен албумот “Бубачки и градски ѕверки” на Ена Веко

На денешен ден, 15 април на плоча е објавен албумот "Бубачки и градски ѕверки"- првиот и единствен објавен албум на атрактивната македонската изведувачка Ена...

ЕКСКЛУЗИВНО ОД ЕВРОВИЗИЈА 2024: Видео од прес центарот!

https://youtu.be/i9g4OFiqTa4?si=hNTmTL38mSItGxG5 Copyright Патувањето е овозможено од ТА. Џина Брага Сиднеј и медицински центар “Холиомедика”- Скопје Медиумска соработка: Симе Георгиевски- Радио Преспа и Скидроу Сиднеј, Живко Поповски...

Фатумата Дијавара вечерва на „Оффест“- Преку музиката и актерството горда на своето африканско наследство

Африканската дива Фатумата Дијавара вечер во Македонската опера и балет ќе има концерт во рамки на 18. издание на „Оффест“. На светската музичка  сцена се...

Најдобри се: Џезериве го продолжуваат делото на Свети Климент, на описменување, на издигнување на духот!

Ние ги уживаме, светот ги признава! Националниот џез оркестар вечерва, Први Јуни 2024 година, оствари уште еден голем концертен успех со кој повеќе од дефинитивно...

Концерт на Младинскиот оркестар при ЦК „Трајко Прокопиев”

Денес, 10 мај 2022 година во КИЦ на РСМ во Софија, со почеток од 18.30 часот, ќе се одржи концертот „Музиката нема граници“ на...

“Фанк шуи” со нов видео спот за песната “Никогаш пак”

Funk Shui со константната работа на својот израз, ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, Виена, Гронинген, Белград,...

“40 Fingers” свиреа во Скопје

На  7 април  2023 година, како дел од светската турнеја во Големата Сала на Македонска Филахармонија за прв пат во Македонија настапи италијанскиот квартет...

Масимо Савиќ на 29 мај на стадионот на АРМ во Скопје

Поп ѕвездата Масимо Савиќ, кој настапуваше во Универзална сала, МОБ, Македонска филхармонија пролетва ќе пее на голем концерт на отворено во Скопје,...

Се продаваат билети за “Здраво млади”

Скопје, 6 април 2022 Од денес во продажба се билетите за 12-то издание на фестивалот на нова музика ЗДРАВО МЛАДИ, средба закажана  за 03.септември.2022 година...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }