среда 8 февруари, 2023

“Силви бенд” вечерва промовираат албум, песна и спот

Скопје, 22.12.2022 Вечерва, од 19.30 часот, во кафулето "Филхармонија", својот нов, осми по ред музички албум ќе го промовира музичката својта Силви и Влатко...

“Шлиц” во Гевгелија

Во организација на ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, на 19 декември, 2022 година, во Народниот театар- Гевгелија, ќе биде одржан Арт рок концерт...

“Манескин” имаат нов хит

"LA FINE', е нова песна од прекрасниот рокенрол албум на " Манескин ", кој бендот го пее на мајчин италијански јазик преку искривени...

Светската музичка сензација “Perpetuum Jazzile” во Скопје!

Еден од најголемите и најспектакуларни вокални состави во светот “Perpetuum Jazzile” ќе има свој настап во Македонска Филхармонија во Скопје на 10.02.2023г. со проектот...

Новогодишен концерт на ЗЏМ биг бенд и Луис Бонила

На 28 декември (среда) во 20:00 часот во Македонска филхармонија ќе се одржи новогодишен концерт на ЗЏМ биг бенд и Луис Бонила. Вистинско празнично уживање...

Михаела дебитира на сцената

Шеснаесетгодишната Михаела Антеска од Гостивар дебитира на музичката сцена со панк-рок песната „Insecurities“, на која се потпишува и како автор на музиката и текстот. Се...

RIS FLOWER со нов сингл

Македонската интернационална музичка ѕвезда RIS FLOWER, 2022 година ја завршува со нов сингл насловен “Light Of Your Soul”.Секако ова претставува супер изненадување за неговите...

Цивил со хитот на Тото Кутуњо „Инсиеме“ ги промовира европските вредности и интеграција во...

Промоцијата на песната „Инсиеме“ на македонски јазик ќе се одржи во вторник, 13 декември, кафе-клуб Мош, со почеток во 12 часот. Влезот...

ЗЏМ го објавува албумот Not for Сале

петок, 9 декември, новинарите ќе бидат запознаени со претстојната промоција на новото албумско издание на ЗЏМ Рекордс. Се работи за првиот самостоен албум на...

Рамбо Амадеус е во Скопје за својот концерт во Филхармонија, можно е да сними...

Скопје, 6 декември 2022 Непосредно пред својот прв концерт во Филхармонија, во четврток на 8 декември 2022 година, црногорскиот артист Рамбо Амадеус и претставници од...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }