среда 4 октомври, 2023

„Светот е наша дестинација “ – нова песна на Марија Јанчевска

После двете песни испеани на фестивалот „Златно славејче“, 2019-та година Марија Јанчевска покрај на поезијата и глумата, одлучи да се посвети на музиката. Деновиве...

Хит на неделата – Sting – Shape of my heart

За оваа недела нашиот хит е Shape of my heart-Sting. Малку музика за душа!

Мадона на Евровизија – за милион долари

„Песната на Евровизија 2019″ ќе се одржи во Тел Авив од 14 до 18 мај. Организаторите подготвуваат  очигледно „сериозна “ програма со листа на...

Во очекување на обожавателите- најава за нова песна од мега популарната група АББА

Деновиве преку Associated Press, одекна информацијата од  Бјорн Улвеус, еден од членовите на групата АББА, кој изјави дека  обожаватели на оваа мега популарна група...

“Нешто ќе те питам бабо“- нов музички проект на дуото Next time

Вчеравечер во Драмскиот театар во Скопје, беше промовиран спотот на третата песна од македонското музичко творештво, во аранжманска преработка на Благоја Мицевски (Мелем Продукција)...
tamara

Пред Евровизиската еуфорија 2019

Пишува м-р Татјана Гогоска Февруари 2019 По објавувањето на Изборот за македонски претставник на годинешново издание на Евровизија, што ќе се одржи во месец мај во...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }