петок 29 мај, 2020
video

Мода – Идеи за вашиот изглед

Пролет -лето 2019 - Идеи за вашиот изглед со секојдневна модна свежина можете да добиете доколку го погледнете видеото и за само три минути...

3.мај Светски ден на слобода на медиумите – Да се врати достоинството на професијата...

Новинарството да биде ослободено од притисоци, а новинарите одговорни кон професијата, е ставот на Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), по повод 3-ти...

Педро Алмодовар е добитник на наградата „ Златен лав“ за животно дело 2019

Шпанскиот режисер Педро Алмодовар е добитник на наградата „ Златен лав“ за животно дело, на годинешниот Венециски филмски фестивал 2019. Директорот на фестивалот Алберто Барбера...

Куларт кујна – Вегански полнети пиперки

Потребни состојки : Полнети пиперки-12, органик со кафен ориз -2 чаши, печурки, зачини Подготовка: Состојките се ставаат во тава и не се пржат на масло туку...

Меѓународна мото-штафета за жени

Македонските бајкерки ќе се запишат во историјата на мотоциклизмот За првпат во историјата на женскиот мотоциклизам се одржува Женска меѓународна мото штафета. Сакајќи да поттикне глобално...

Љубовта и летото- Кому ќе заиграат љубовни пеперутки а кој ќе треба да биде...

Овен Ќе запознаете личност која ќе делува идеална за сериозна врска  и затоа ќе ви биде лесно да го привлечете вниманието. Кон средината на месец...

10-те најздрави градови на светот

Ако се подготвувате за посета на некоја убава и здрава дестинација,можете да се упатите на една од 10-тенајздрави градови во светот. Имено, Агенцијата за...

Модниот свет на жените во 50-тите-За ова лето изберете една од актуелните бои

Жените во било која возраст и да се, сакаат да изгледаат привлечни, модерни и забележливи. Затоа е многу важно, што ќе одберете за ваш...

Онлајн забава- Шоута на Лојд Вебер мора да продолжат

Серијата музикли, насловена The Shows Must Go On! („Шоуто мора да продолжи!“) на популарниот Лојд Вебер , ќе започне во петок со филмска верзија...

Куларт кујна – Печен зеленчук со риба и чорба од моркови и џумбир

  Потребни состојки за чорбата: Морков -1/5 кг Џумбир-1 парче Цвекло, рен, мгдонос, кромид и зачини по желба   Подготовка: Се рендаат сите состојки, се пропржуваат и се варат. Кога ќе...

Следете не

1,624FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести