петок 29 мај, 2020

Поттикнување на насилството кај децата и младите, под влијание на телевизијата

Извадок од книгата „Кажи ми да ти кажам „-прирачник за комуникација и комуникациски вештини кај деца и млади  Автор М-р по комуникацикси науки Татјана Гогоска  Секојдневно...

Педро Алмодовар е добитник на наградата „ Златен лав“ за животно дело 2019

Шпанскиот режисер Педро Алмодовар е добитник на наградата „ Златен лав“ за животно дело, на годинешниот Венециски филмски фестивал 2019. Директорот на фестивалот Алберто Барбера...

Манекенката Оливија Кулпо најсексипилна жена на светот за 2019

Според списанието „Максим“, најсексапилна жена на светот за 2019 година е манекенката Оливија Кулпо. Таа е на самиот врв на листата „Хот 100“ на...

„Бушава азбука„- македонската култна серија за деца во дигитално издание достапно за сите

„Бушава азбука“ е македонска култна македонска серија за деца, која донесе новина во телевизискиот пристап во обработка на детските серии. Таа беше предводник на...

Статуафест и Баскеркараван- уличен уметнички фестивал за баскери и живи статуи во Скопје

Оваа година, Скопје повторно ќе доживее нешто необично и прекрасно. Ви го најавуваме второто, проширено издание на Интернационалниот уличен уметнички фестивал за баскери и...

Да ѕирнеме во посетата на Доналд и Меланија Трамп на Кралската палата на Велика...

Секогаш светот на големите „владетели на светот“ предизвикуваат внимание. Така и посетата на Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија на Кралската палата...
video

Вуди Ален по долга пауза се враќа на филмското платно

Најава за враќање на Вуди Ален на филмкото платно со информацијата дека ова лето ќе го снима својот 51. филм. Ова ќе биде прв...
video

Ретро медиуми- Кога за децата светот имаше осум страни

Ретро продукција за деца, серија „Светот има осум страни“ Осврт на М-р Татјана Гогоска „Од небо ко да е слезено, од капка роса испарено, со цут...

Ѕвездата на „Игра на тронови“ Кит Харингтон на рехабилитација поради голем стрес

Ѕвездата на „Игра на тронови“ Кит Харингтон се пријавил во рехабилитациски центар во САД поради стрес по завршувањето на серијата. Американските медиуми денеска објавија...

Љубовта нема граници -Хајди Клум трет пат пред олтар, овој пат со 17 години...

Популарната манекенка Хајди Клум (45) и нејзиниот вереник, музичарот Том Каулиц (29) започнаа да се забавуваат во март минатата година, а се верија на...

Следете не

1,624FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести