петок 29 мај, 2020
video

За најмладите – Конечно тв верзија на безвременскиот роман “Зоки Поки“ од Оливера Николова

ТВ-серијата „Зоки Поки“, снимена по безвременскиот истоимен роман на писателката Оливера Николова, најмладите ќе можат да го следат од 4 -ти мај. Десетте епизоди...

Репортажа за Венеција – Величествениот град од врвот до дното и повторно до небото

Венеција ( Venezia, Venexia) — главен град на регионот Венето и провинцијата Венеција во североисточна Италија. Изградена е на 118 мали острови во устието на...

Викенд кујна – Јагнешка дроб сарма

За овој викенд, пролетен ручек ако сте пропуштиле да го направите за време на Велигденските празници. Потребни состојки од 1 јагне црн и бел џигер,...

Астро до крајот на април -Парите не го прават среќен човекот, но со нив...

Од вчера младата месечина во знакот на Бик, донесе многу преиспитувања на сите полиња зависно каде се наоѓа полето на Бикот во вашата натална...

ЗНМ- Слободата на изразување мора да биде гарантирана и во време на вонредна состојба

Со продолжувањето на вонредната состојба во земјава, ЗНМ смета дека мора да се најде начин за подобра комуникација и транспарентност во односот на владините...

Традиционален велигденски ручек

  Наш предлог Јагнешко со зеленчук  Потребни состојки: 1,5 кг јагнешки бут, 1,5 кг разен зеленчук по желба , 100 мл млеко, јајца, 100 мл масло, 50 г...
turizam

Сицилија – Како да ја доживеете оваа привлечна дестинација

Сицилија е идеална дестинација за активен годишен одмор. Позната  по гастронимијата, прочуена по колоритноста на малите градови и селца, преубавите песочни плажи и чистото...

ЗНМ и ОБСЕ- Обезбедени заштитни средства за новинарите и медиумските работници

Здружението на новинарите (ЗНМ) и Мисијата на ОБСЕ во Скопје информираат дека денеска започна дистрибуцијата на пакетите со заштитни средства за медиумите во Македонија. Секој...

Астро свет-Месечината во коњукција со Јужниот месечев чвор во Јарец

Деновиве, од 13. април до 6.мај на небото нови предизвици за сите астролошки знаци, поврзани со емоциите, стравот и кармата. Имено од 13. април, имаме...

Соопштение од ЗНМ -Посакуваме брзо оздравување на колегата Михајлоски и бараме безбедни услови за...

Здружението на новинарите на Македонија со загриженост ја прими информацијата дека уредникот на националната телевизија  „Канал 5“, Гоце Михајлоски, е позитивен на коронавирусот. На...

Следете не

1,624FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести