петок 29 мај, 2020

Пронајдено телото на Мејв-внуката на Роберт Кенеди-играта со топка завршила фатално

Телото на Кенедиевата внука Мејв е пронајдено а за нејзиниот 8 годишен син сеуште се трага. По се изгледа играта со топка завршила фатално...

Онлајн платформата Cinesquare со бесплатна филмска колекција #СедиДома

Дистрибутерската куќа „Катавеј" од Скопје се приклучи во кампањата #СедиДома, овозможувајќи колекција од 200+ бесплатни филмови онлајн преку сопствената домашна онлајн видеотека Cinesquare. Во време...

Онлајн забава- Шоута на Лојд Вебер мора да продолжат

Серијата музикли, насловена The Shows Must Go On! („Шоуто мора да продолжи!“) на популарниот Лојд Вебер , ќе започне во петок со филмска верзија...

Пејачката Пинк позитивна на коронавирус- Таа донира но и апелира за поголема ангажираност на...

Познатата американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавирусот. Таа исто така објави  дека ќе донира по 500.000 долари на две служби за...

ТВ и филмскиот сектор е без приходи и бараат владата да излезе со итни...

Телевизиската и филмската индустрија е целосно и сериозно загрозена од кризата и без можност за остварување каков било промет, зашто беше прва на удар...

Здружение на новинари на Македонија – Пакети за заштита на новинарите и медиумските работници...

Информација од Здружението на новинарите на Македонија! Здружението на новинарите на Македонија во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје, со цел поголема заштита на новинарите...

Кога љубовта не познава години-Ричард Гир во брак и голема љубов со Алакссандра Салва

Ричард Гир веќе 71 година а никогаш понасмеано и полно со љубов лице.Вака го опишуваат американските медиуми од сферата на шоу бизнисот. Неговата изабраничка...

Хороскоп – Што ќе донесе априлска бркотница на планетите за секој знак

После неколку месечни астролошки предупредувања , на глобално ниво го почуствувавме влијанието од создадените коњукции (зближувања ) дури на четири планети и тоа во...

16 сезона од мега популарната серија Grey’s Anatomy завршува порано

Американската популарна серија која своето прво емитување го имаше пред 15 години и зад себе има 15 многу успешни сезони. За жал оваа сезона...

Radio Garden- Со еден клик можете да ја свртите планетата слушајќи гласови од...

Дека човекот е најпаметното и најрилагодливото суштество покажуваат и деновиве на епидемија од смртоносниот вирус Ковид 19 на најразличните начини, облици, медиуми што ги...

Следете не

1,624FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести