сабота 4 февруари, 2023

“Анима мунди” бара итно да се истражи каде завршиле кучиња за кои се сомневаат...

На социјалната мрежа фејсбук, осамна пост со сомневање и воедно апел од страна на Зружението за заштита на животни "Анима мунди" да се испитаа...

Живот во кафез- Вознемирувачки состојби во Зоолошките градини

Вознемирувачки информации за животот на животните во Зоолошката градина во Штип, деновиве се шират на социјалните мрежи. Пред некое време исто беше и за...

Daisy Family Rescue-Саботна забава за бездомните крзнени другарчиња

Aко сте од оние што навреме ја планирате саботната забава а патем сте љубители на крзнени миленици и сте хумани, оваа сабота Daisy Family...

Слушнете го гласот на најблагодарните суштества со најмногу љубов

За оние со многу љубов, но за жал немаат моќ да кажат што мислат и чуствуваат и зависат уште еднаш за жал од луѓето,...

Глас на милениците- Информација од Канада која дава надеж

Една информација од  Канада, ни го привлече вниманието. Во оваа држава постојат училишта за кучиња, наменети за оние чии сопственици мора да одат на...

ЈП Лајка почнува кампања за подигање на свеста кон бездомните животни

4-ти АПРИЛ - СВЕТСКИ ДЕН НА БЕЗДОМНИТЕ ЖИВОТНИ По повод 4-ти Април, СВЕТСКИОТ ДЕН НА БЕЗДОМНИТЕ ЖИВОТНИ, ЈП Лајка почнува кампања со цел подигање на...

Глас на милениците – Amos Shelter е глас на бездомните животни во Гостивар

Oд пред неколку месеци Гостивар со помош на вљубениците во животните има Шелтер, кој вредните Гостиварчани со помош на хумани луѓе успеваат да го...

Домашните миленичиња во Кисела Вода добија нов парк

Општина Кисела Вода пред влезот на отворениот пливачки базен во Расадник, направи нов парк за миленици. Паркот се простира на површина од околу 420 м2,...

ДЕВЕТ знаци кои покажуваат дека вашето куче ве сака

Лугето ја доживуваат прегратката како знак на наклонетост, но многу од кучињата не го сакаат тоа. Гушкањето на кучињата може кај некои од нив...

“Лајка“ во завршна фаза- се планира 24 часовна грижа за бездомните кучиња

Изградабта на „Лајка „ се најавува дека  е во завршна фаза, иако претрпе многу пролонгирања што се препишува на кризата предизвикана од коронавирусот.. Завршено е...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }