среда 8 февруари, 2023

Калинки за Ѓорге Иванов, Новак Ѓоковиќ на стакло- импресивни изработки на Зоран Кузманов!

Вредноста на рачните уметнички изработки е, не само во нивната уникатност, многу повеќе во љубовта што во неа ја вградува оној чии раце го...

Поп пејачот Роберт Вукелиќ спасил човек од напад со нож

Скопје, 24 ноември 2021 Во време кога сме изложени на разни опасности, секој треба постојано да внимава на себе и на другите околу себе. Хуманоста...

Доделени награди на првиот годишен Самит на Национална платформа за женско претприемништво

Скопје, 20 ноември 2021 Вчера во текот на вториот ден од одржување на Самитот за женско претприемништво 2021, беше презентирана целосната Програма на овој голем...

ПЕНКА МУКАЕТОВА, ГЕНЕРАЛЕН МЕНАЏЕР НА КОНСАЛТИНГ ИНТЕР ГРУП: Задоволството му припаѓа на оној кој...

"Ве покануваме да присуствувате на оваа хумана акција, бидејќи задоволството му припаѓа на оној што дарува”. Под ова мото, а по повод "Недела на...

Крводарителска акција на Консалтинг Интер Груп

По повод Недела на претприемништвото, Консалтинг Интер Груп на 17.11.2021 година (Среда) организира КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА која ќе се одржи во просториите на Општина Кавадарци...

Потпишан меморандум за соработка меѓу министерството за економија и националната платформа за женско претприемништво

Министерот за економија Крешник Бектеши, денеска потпиша Меморандум за соработка со претседателката на Националната платфрома за женско претприемништво Валентина Дисоска. Целта на Меморандумот за соработка...

Новинарите Марија Реша од Филипините и Дмитриј Муратов од Русија се добитници на Нобеловата...

Новинарите Марија Реша од Филипините и Дмитриј Муратов од Русија се добитници на Нобеловата награда за мир за 2021 година, објави денеска претседателот на...

50. Златно Славејче на 17 октомври 2021 во “Борис Трајковски”

Претстојното педесетто издание на фестивалот за детска песна Златно Славејче 2021. На 17 октомври 2021 во спортскиот центар "Борис Трајковски", со почеток во 12 часот...

Поетски 77.роденден на Цветин

Својот 77. роденден, познатиот уметник и хуманист Живко Поповски Цветин, го прослави со цветна манифестација,на која освен својот роденден го чествуваше и 2...

Конкурс за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин”во 2021 година

Одборот за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” во 2021 година, распиша конкурс за доделување на наградата со која што се оддава...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }