петок 21 февруари, 2020

Магијата на плетењето- Зошто треба да се придружите на нашата работилница за зен плетење

Магијата на плетењето - Моето тивко време за зен плетење Пишува, Д-р.Елица Перчинкова Како една случајна објава ми помогна да реализирам дамнешен сон, да го споделам...

Магијата на плетењето – како да го искористите подобро слободното време

Плетењето за мене било начин да се одморам во текот на испитната сесија, да ги искористам покорисно времето додека гледам некој филм или едноставно...

1. јуни Меѓународен ден на детето -Добротворен Базар на Амбасадите во Македонија

2019 Добредојде Македонија - Welcome Centre  во соработка со Амбасадите во Република Македонија и оваа година ќе го одржат Традиционалниот добротворен  базар 2019, по...
video

Watertec Macedonia- Водата е половина здравје а чистата вода цело

Според истражувањата, кои постојано се вршат врз водата во целиот свет, еден резултат е заеднички за сите, а тоа е : Водата е најпотребниот...

Запис за Битола, најградскиот град во Македонија -Домот е онаму каде е душата

Велат домот ти е онаму каде ти е душата. Тоа е докажано премногу пати а посебно го чуствуваат оние, кои заминуваат од домот, заради...
semejni vrednosti

Љубовта како основа за хармонија во семејството

Пишува Мр. Татјана Гогоска Кога двајца се соочуваат со предизвикот на основање на свое семејство во кое ќе одгледаат и свои деца ,треба да имаат...

Куларт кујна – Вегански полнети пиперки

Потребни состојки : Полнети пиперки-12, органик со кафен ориз -2 чаши, печурки, зачини Подготовка: Состојките се ставаат во тава и не се пржат на масло туку...

Ретро -Грамофон, машина која го разубавуваше животот во семејството

Постојат апарати во нашиот дом кои служат како антиквитети и бришеме од нив прашина. Таквите апарати заминале со времето и сега потсетуваат на некои...

Интервју со Ленка П. Гогоска- Пишувањето е мојот живот

Интервју со проф. Ленка Попоска-Гогоска, магистер по педагошки науки, професор во пензија на Педагошкиот факултет “Св Климент Охридски “, по повод излегувањето од печат...

На традиционалната Галичка свадба 2019 младенци ќе бидат Марина Петровска и Огнен Караѓозовски

Од 12 до 14 јули, Галичник ќе се биде исполнет со звуците на традиционалните зурли и тапани, по повод  46- тото издание на културно-сценска...

Следете не

1,396FansLike
136FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести