Филм на неделата – La La Land ‘Dreamers’

648

La La Land, продукција 2016 година

Американска комедија,драмаи музички филм ,пред јавноста од декември 2016-та година
Додека ги бараа своите кариери во Лос Анѓелес, пијанистот и актерката се заљубија по една случајна судбинска средба додека и двајцата с еобидуваа да ги означат своите аспирации за иднината.
Режисер и сценарист на  филмот е Дамиен Чазеле

Играат: Рајан Гослинг, Емма Стон, Росемариа Деват и други!

Секогаш кога сакате малку забава, многу музика и смеа можете да го погледнете овој филм ” La,la Land”.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.