Кино “Милениум”, 3- 9 март 2022 година

120

Репертоар на кино Милениум за периодот од 3 до 9 март 2022 година.

Ги гледаме филмовите „Бетмен“, „Лето 1993“, „Стакленото момче“, „Немапирано“, „Џекес засекогаш“ и „Пчеличката Маја 3“.

*Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските
(„Стакленото момче“ и „Пчеличката Маја 3“) чија цена изнесува 150 денари.

Повеќе инфо: kinomilenium.mk

Социјални мрежи на кино Милениум:
www.facebook.com/KinoMilenium
www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.