Културна агенда на КИЦ Битола 21.- 25.Ноември

19

Понеделник 21.11
19. 00 ч. Офицерски дом – Свечена сала
Рецитал
Верица Дивитарова – пијано
Валентин Наумов – виолина
19.00 ч. Кино Манаки
Четврт Форум на креативните градови за филм од мрежата на УНЕСКО

Вторник 22.11
12.00 – 19.00 ч. – Офицерски дом
„Саем на креативни индустрии“
11.00 – 19.00 ч. Кино Манаки
Четврт Форум на креативните градови за филм од мрежата на УНЕСКО

Среда 23.11
11.00 – 19.00 ч. Кино Манаки
Четврт Форум на креативните градови за филм од мрежата на УНЕСКО
18.00 Офицерски- Свечена сала
Изложба – „Ѓуро Илиќ – 45 години творештво во боречките вештини “

Четврток 24.11
19.00 ч. Офицерски – Свечена сала
Концерт
Омаж на Брамс – 125 годишен јубилеј
Здружение за македонско – германско пријатество и соработка во
и Здружение АРС АД АСТРА Битола

Петок 25.11
19.00 ч. Офицерски – Свечена сала
Концерт – КУД „Гоце Делчев“

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.