Промоција на книгата “Лидерството и мирот”

97

Промоцијата на книгата “Лидерството и мирот” ќе се одржи во Меморијален центар Фондација Никола Кљусев, Ул. Македонија (Дом на АРМ), во понеделник 06.06.2022, 19.00 часот.
Промоцијата ќе ја отвори, ќе се обрати во име на издавачот Индиго Хаб, со свое видување, М – р Ели Танасковска,
Промотори:
Проф. Д-р. Олга Мурџева Шкариќ,
Проф. Д-р. Виолета Арнаудова,
Поздравен говор од директорката на Меморијалниот центар, Фондација Никола Кљусев, г-ѓа Маргарита Неновска.
Потоа на пошироко ќе се обрати авторката на книгата Д-р Весна Дамчевска Илиевска.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.