Промоција на книгите за деца „Семчињата“ и „Облакот и сончевата светлина”

21
На 29 јуни (среда), во 19 часот, во Општествената градина Бостание, ќе се одржи промоцијата на двете книги за деца од Венета Иљовска – „Семчињата“ и „Облакот и сончевата светлина“
На промоцијата освен дружбата со книгите, ќе има забавно-oбразовни активности за децата, како што е правењето семенски бомби.
Општествената градина Бостание се наоѓа на: https://goo.gl/maps/5sVEkfixWBQDZeXZ6
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.