Промоција на “Светот што лебди”

26

На 22 мај во 18 часот, во Музејот на македонската борба, во организација на Здружението на просветни работници на Град Скопје ќе се одржи поетски настан и промоција на книгата “Светот што лебди” од Владан Лаловиќ.

Говори професор д-р Виолета Ачковска.

Модератор Катерина Митковска.

Настанот ќе го збогати и рецитирање хаику поезија од повеќе други поети и поетеси.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.