Промоција на првиот театарски сет за игра со сенки

50

Промоција на првиот театарски сет
„ТЕАТАРЧЕ ЗА ИГРА СО СЕНКИ“ со приказната „Колку е часот“ ,ќе се одржи во склоп на Интернационалниот театарски фестивал на театар на сенки „СОНОТ НА ОБЛАЧЕТО“ во МКЦ,
во понеделник ‚ 6-ти Јуни во МКЦ во 19 часот.
Театарскиот сет вклучува сцена, книга и приказна, комплет на кукли кои децата треба сами да ги доработат и по некое изненадување.

Приказната е на Александра Стојановска и Дарко Богески. Уредник Катерина СтефановскаД изајн Иван Петрушевски-Флим

https://www.facebook.com/senkiioblaci/

INSTAGRAM @senkiioblaci

https://www.facebook.com/littlecloudsdream/

https://goo.gl/cG3TwM, https://youtu.be/ozetjH_NITI

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.