Репертоар на кино Милениум (23-30.12.2021)

131

• Распоред за четврток-петок (23-24.12.) и понеделник-вторник и четврток (27-26 и 30.12.)
15:00 | ПЕЈТЕ СО НАС
режија: Гарт Џенингс
17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс
19:30 | МАТРИКС: ВОСКРЕСНУВАЊА
режија: Лана Вачовски
22:00 | СЕСТРИ
режија: Дина Дума
• Викенд распоред, сабота-недела (25-26.12.)
11:00 | ПЕЈТЕ СО НАС
режија: Гарт Џенингс
13:00 | 100 % ВОЛК
режија: Алекс Стадерман
17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс
19:30 | МАТРИКС: ВОСКРЕСНУВАЊА
режија: Лана Вачовски
22:00 | СЕСТРИ
режија: Дина Дума
• Распоред за среда (29.12.)
15:00 | ПЕЈТЕ СО НАС
режија: Гарт Џенингс
17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс
20:00 | СЕСТРИ
режија: Дина Дума
22:00 | МАТРИКС: ВОСКРЕСНУВАЊА
режија: Лана Вачовски
*Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („100% ВОЛК“ и„Пејте со нас“) чија цена изнесува 150 денари.
Повеќе информации: kinomilenium.mk
Социјални мрежи: www.facebook.com/KinoMilenium
www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.