Шапка, чоколадо, анус и уште нешто…“ во МКЦ

27

Вечерва, Втори март, со почеток од 20 часот во МКЦ, сала 25 Мај ќе се одржи изведба на претставата „Шапка, чоколадо, анус и уште нешто…“ по текст на Ханох Левин, а во режија на Ана Батева. Продукција на домашните – театар „Златен Елец“ и СПАМ студиос од Бугарија.
Билетите по цена од 300 денари се достапни на билетарница во МКЦ и онлајн преку bileti.mkc.mk

Корисни линкови:

„ШАПКА, ЧОКОЛАДО, АНУС И УШТЕ НЕШТО“

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.