Репертоар на Кино Милениум од 11 до 17 ноември 2021

176

На репертоарот на кино Милениум за периодот од 11 до 17ноември 2021 година се филмовите „ДИНА“, „НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН “, „ТОМА“, „ФАБРИКА ЗА СОНИШТА“ и „ВЕЧНИТЕ“.

DREAMBUILDERS  (2020)

Marvel Studios’ Eternals | Final Trailer

Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Несовршениот робот Рон“ и „Фабрика за соништа“) чија цена изнесува 150 денари.
Репертоар на кино Милениум (11-17.11.2021)

· Распоред за четврток-петок (11-12.11.) и понеделник-среда (15-17.11.)

15:00 | ФАБРИКА ЗА СОНИШТА
режија: Ким Хаген Јенсен

17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

19:30 | ВЕЧНИТЕ
режија: Клои Џао

22:00 | ДИНА
режија: Денис Вилнев

· Викенд распоред (13-14.11.)

11:00 | НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН
режија: Сара Смит

13:00 | ФАБРИКА ЗА СОНИШТА
режија: Ким Хаген Јенсен

17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

19:30 | ВЕЧНИТЕ
режија: Клои Џао

22:00 | ДИНА
режија: Денис Вилнев

Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Несовршениот робот Рон“ и „Фабрика за соништа“) чија цена изнесува 150 денари.

Повеќе информации: https://kinomilenium.mk

Социјални мрежи:https://www.facebook.com/KinoMilenium
https://www.instagram.com/kino_milenium

Повеќе инфо:

ДОМА

Социјални мрежи на кино Милениум:
https://www.facebook.com/KinoMilenium
https://www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.