Три кратки филмови на “Џифони”

26

Во рамките на програмата „Џифони филмски денови“ (Giffoni Movie Days) утре (сабота) во 10 часот во Кинотеката ќе бидат прикажани три кратки филма од помлади филмски режисери. Во 17 часот во Europe House Скопје ќе биде прикажан украинскиот филм „Кога дрвјата паѓаат“, по што ќе следува и дискусија на темата „Перспективите на младите во период на транзиција“. Филмот е наменет за млади над 16 години

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.