“Нема да биде крај на светот” – најдобра на фестивал во Зеница

30
„Нема да биде крај на светот” е прогласена за најдобра претстава во целина на фестивалот БиХ драма Зеница – БиХ
Копродукцискиот проект помеѓу МНТ, Перипетија продукција и Сараевски ратни театар САРТР, „Нема да биде крај на светот” е добитник на наградата од новинарското жири за најдобра претстава во целина на фестивалот БиХ драма Зеница – БиХ.
Следната изведба е закажана на 22 јуни во 20:30 на сцента во МНТ, а во рамките на Скопско лето.
Билетите се достапни онлајн преку веб-страницата www.mnt.mk како и на билетарницата во МНТ секој работен ден од 14:00 часот.
Повеќе за претставата на следниот линк: https://mnt.mk/pretstavi/nema-da-bide-kraj-na-svetot#kreativna-i-tehnichka-ekipa
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.