Премиера на ГЛУМиЦИ во МКЦ

66

Вечерва, со почеток од 21 часот, во МКЦ ќе се случи премиера на „ГЛУМиЦИ“ – новата претстава со колективно авторство од независното театарско здружение Артопија.
Премиерата е распродадена. Почнува во 21 часот, во сала 25 мај.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.