Уредничката на „Галимар“  на ПРО-ЗА Балкан 2022

40
 На„Скопје фелоушип“ програмата во рамките на 10. јубилејно издание на Интернационалниот литературен фестивал ПРО-ЗА Балкан, што ќе се одржи од 18 до 21 септември во Скопје. Гостинка на фестивалот ќе биде Орор Туја, уредничка во престижната француска издавачка куќа „Галимар“, а ќе гостува и Владимир Бајац, писател и основач на култната издавачка куќа „Геополитика“ од Србија.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.