Вечерва промоција на „Мемоари на задоцнетиот романтичар“ од Божин Павловски

1256

Вечер од 19 часот,во книжевниот салон на „Матица македонска“  ќе биде промовиран новиот роман на академик Божин Павловски – „Мемоари на задоцнетиот романтичар“.

На страниците од своето најново романескно дело, познатиот писател како на филмско платно ги отсликува политичките, економските и културните процеси што се случувале во нашата држава во последните четири децении на минатиот век, соопшти „Матица“ за книгата.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.