Руска фолк група ја пее македонската песна „ОЈ, ЈАНО, ЈАНО“- Изведба за воодушевување!

651

Tamburitzans е познат руски фолк ансамбл кој на 7-ми април ја почнува турнејата во Америка и ќе има концерти во повеќе градови во САД……

Но, тие едно сончево попладне во Сенкт Петерсбург го искористиле за да ја испеат „Јано мори“, македонската народна песна…

Присутните во одморалиштето Sunset Vistas биле воодушевени од изведбата, песната но и гласовите на младите девојки што можете да видите подолу во видеото:

Had a wonderful free day yesterday in St. Petersburg, FL. We had a mini performance at the Sunset Vistas for a small group of people.

Posted by Tamburitzans on Thursday, March 7, 2019

 

Преземено од https://markukule.mk/руска-фолк-група-ја-отпеа-македонскат//

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.