Маникулт – гимназијалците иницираат, креираат, реализираат

17

Маникулт – гимназијалците иницираат, креираат, реализиират
Што е Маникулт ?
Маникулт е еднодневна хуманитарна манифестација во која нашите гимназијалци ќе ги
покажат своите квалитети, умешност и вештини.

Ве покануваме да не посетите и да го проследите нашиот настан кој ќе се одржи во четврток
(20.10), од 10 до 19 часот, во Гимназија ОСУ “Климент Охридски” – Oхрид, покануваат тие.

Во текот на целиот ден нашето училиште ќе се претстави со повеќе активности со кои ќе ја подигнеме културната свест, ќе оставиме простор на нашите ученици да се претстават во најдобро светло, а и со тоа ќе помогнеме некому.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.