“Етнокореолошка инсталација”во Гевгелија

24
 Во пресрет е уште еден интересен настан на ЈОУ Дом на културата „Македонија“- Гевгелија од областа на фолклорот и  традицијата. На 19 октомври, 2022 година, во Фоајето на Народниот театар- Гевгелија, со почеток во 19 часот, ќе биде отворена поставката „Етнокореолошка инсталација“.
 Организаторот не открива на кој начин ќе биде инсталирана  поставката, оставајќи простор да биде изненадување за  публиката. 
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.