Изложба “45 години творештво„ на Стефан Цигаридов во КИЦ

1475

 

Во ЈУ Културно Информативен Центар – Скопје, во Изложбениот салон – Империјал 2, четврток, 9 мај 2019 год. во 20:00 ч. ќе се отвори изложбата на слики – „45 ГОДИНИ ТВОРЕШТВО“ од ликовниот уметник СТЕВАН ЦИГАРИДОВ.

На изложбата авторот ќе одбележи 45 години творештво со 45 дела, работени во техника масло на платно, создадени во различни периоди од неговото творење.

Изложбата ќе биде отворена до 19 мај 2019 год.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.