Мелихат Тузун од Турција со изложба во Ко-Ра

19

Во рамките на богатата културна понуда на Град Скопје како Европска престолнина на културата 2028, ќе биде поставена самостојната изложба на Мелихат Тузун од Турција.

Изложбата е насловена „Broken times“.

Ќе биде отворена во вторник на 9 јули во 20 часот во Галерија „КО-РА”- Голем салон ЈУ Дом на култура „Кочо Рацин“ – Скопје (ул: Димитрие Чуповски 20а, наспроти Гимназија Јосип Броз Тито во Центар), а ќе може да се погледне до 18 јули 2024 година.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.