Стојанче Величковски подготвува изложба во Виница

70

Во Домот на културата “Тошо Арсов” во Виница на 30 ноември 2022 година . во 12.30 (среда) ќе се одржи изложба со фотографии на Стојанче Величковски, од областа на експериментална фотографија, насловен “ФОТОГРАМИ” .
По кривопаланчани, валандовчани и виничани ќе имаат ретка можност да ја видат оваа необична изложба создадена со фотоизразување во кое фотографскиот апарат се претвора во своевидна „алатка“ за цртање, при што се постигнува синергија на умешноста, иновативноста,
остроумноста и вештините на фотографот, одбраните светлосни маркери и можностите на фотоапаратот, најавува фотографот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.