Унапредување на етичката рамка во онлајн медиумите -настан организиран од СЕММ

21

Настанот посветен на унапредување на етичката рамка во онлајн медиумите, што го организира Советот за етика во медиумите (СЕММ) ќе се одржи на 02-ри септември, петок, 2022 година, од 10:15 до 14:00 часот, во х. „Солун” во Скопје.

Истиот се организира во рамки на проектот „ЕУ Поддршка за подобрување на медиумската етика” и со поддршка од програмата Цивика мобилитас.

Во рамки на настанот ќе се одржат две панел- дискусии: 

      

      ПРОМЕДИА – предизвици и можности” 

      „Улогата на асоцијативните членки на СЕММ” 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.