Американски и австриски музичари на “Скопско лето 2022”

26

Во рамки на 43-тото издание на манифестацијата „Скопско лето“ 2022 “вечерва 7 јули ќе се одржи концерт на хорот „THE HARVARD KROKODILOES“ – САД.
Билетите ќе бидат во продажба со цена од 200 денари.
Концертот на Roggers & Harrison „Let the Guitar Play“ од Австрија, кој требаше да се одржи во Сули ан, заради најавите на врнежи, ќе се одржи утревечер, 8 јули, во фоајето на Национална опера и балет со почеток во 21 часот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.