Билјана Камчева ќе одржи концерт во Белград

52
Флејтиската и оперска пејачка Билјана Камчева неодамна одржа два успешни концерти во Демир Капија и во Велес.
Таа наскоро, поточно на 12 мај 2023 година, ќе одржи концерт во Куманово.
На почетокот на јуни ќе одржи концерт и во Белград, соседна Србија.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.