Димитриј Топал ја промовира песната “Живот”

49

Димитриј Топал сними нова песна, за која како што вели добил мотивација од “Пука Козметика” и од Мечкаров. Последната песна со нив, во која и тој учествуваше стана е вирална на социјалните мрежи, со преку 100.000 прегледи. -Тука не застануваме со “Пука козметика” ќе извадиме уште еден хит, но сѐ нека биде полека, засега прво сакам да ви ја претставам втората верзија на мојата песна “Живот”, која ја опишува љубовта и мафијата. А и сакам да кажам едно големо “Благодарам” на сите што ме подржуваат, порача раперот.
За песната сними и спот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.