Ex MACEDONICUM настапија во Гевгелија

44
Вечерва, 5.септември, во Народниот театар- Гевгелија, љубителите на класична музика  имаат можност да го проследат Концертот на
Класично камерно дуо EX MACEDONICUM, во состав на Драган Гоневски- виолончело и Димитар Ганчевски- пијано.
 На концертот беа изведени дела од К. Масне- „Медитација“ (дел од операта „Таис“), Ф. Шуберт- Соната за виолончело „Арпеџоне“ амол, D.821 и Р. Шуман- „Фантастични парчиња“ оп. 73. Влезот е слободен.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.