Fusion Festival на 22 јуни! 

34
Скопје, 13 јуни 2022
Продукцијата “Спектаклум” го најавува досега најдоброто издание на Fusion Festival, на кој како носечка ќе настапи најголемата актуелна светска мегазвезда “TYGA”.
Фестивалот ќе се одржи на 22 јуни 2022 на стадионот на АРМ – Скопје, а утре на пред конференција ќе бидат изнесени детали за овој музички настан, со кои понатаму ќе биде запознаена јавноста.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.